Nie zapomnieć o Hunterze

Trudno uwierzyć, że w tym roku, 9 października, już po raz siódmy wspominamy Paula Huntera.

Trzykrotny triumfator The Masters, dwukrotny zwycięzca Welsh Open, laureat British Open, półfinalista mistrzostw świata. Świetny, znakomity zawodnik, który, gdyby nie wyniszczająca, zabójcza, obrzydliwa choroba nowotworowa mógłby jeszcze przez wiele, wiele lat czarować fanów snookera swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami.

I nie tylko. Hunter nie był wyłącznie wspaniałym snookerzystą, ale również wyjątkowym człowiekiem.

Skromnym, bo nigdy nie uważał się z wielką gwiazdę. Szczerym, bo oficjalnie i bez żadnych oporów informował opinię publiczną, że to m.in. seks pomaga mu wygrywać najważniejsze pojedynki. A przede wszystkim szczęśliwym, bo pomimo młodego wieku był człowiekiem spełnionym mając u swego boku piękną żonę poślubioną na Jamajce, ukochaną córkę urodzoną w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i uwielbienie brytyjskich tłumów, które porównały go do samego Davida Beckhama.

Paul Hunter

Żyć, nie umierać. No właśnie..

Postać nietuzinkowa i na szczęście niezapomniana, głównie za sprawą rozgrywanego corocznie turnieju Paul Hunter Classic odbywającego się, ku pamięci tego wybitnego snookerzysty, w niemieckim Furth, jak również Fundacji im. Paula Huntera (www.paulhunterfoundation.org), która pomaga w sportowym rozwoju młodym adeptom tej dyscypliny sportu.

I oby nigdy się to nie zmieniło, bo ten człowiek, zasługuje na to by w pamięci kibiców snookera pozostać na zawsze. Za swoją otwartość, nieznikający z twarzy uśmiech oraz niebywałe umiejętności, których nigdy już nie będzie nam dane zobaczyć.

Paul Hunter w serwisie Eurosport Onet.pl:


http://eurosport.onet.pl/snooker/david-beckham-snookera/gr0wq


http://eurosport.onet.pl/snooker/siedem-lat-pustki-wspomnienie-paula-huntera/l83yj


* zdjęcie zamieszczone w artykule pochodzi ze strony http://news.bbc.co.uk/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>